Aby żyło się po prostu lepiej

5 Sie

thB69F4VNM

Coaching i terapia dla zwykłego śmiertelnika

Pamiętam taki moment w swoim życiu kiedy o umówionej godzinie stanęłam pod drzwiami terapeuty i wciskając dzwonek do drzwi nogi zadrżały mi ze strachu. Bardzo się bałam tego spotkania. Miałam świadomość, że przychodząc tam przyznaję się do swojej słabości, nieradzenia sobie z czymś w życiu. Mogę sobie wyobrazić strach innych osób,  którzy z jakiegoś  powodu boją się tego momentu i tego spotkania. Wiem jednak, że warto spróbować, bo często te spotkania stają się bramką do innego życia.

Nasze dzieciństwo wyznacza szlaki dorosłego życia

Nikt z nas nie wybierał sobie rodziców, ani miejsca urodzenia. Nie mieliśmy wpływu na nasze wychowanie. Będąc dzieckiem mogliśmy jedynie czerpać wszystko, jak gąbka, z tego co oferował nam świat, nasi rodzice, opiekunowie, ciotki, wujkowie, babie i dziadkowie. Wówczas nie byliśmy w stanie rozeznać, czy to, co do nas płynie jest dla nas dobre, czy też nie. Nasi najbliżsi wyposażyli nas w plecak pełen rozmaitości, z którym idziemy przez życie. Wiele w nim rzeczy dobrych, tych, które nas wzmacniają, ale też wiele tych trudnych, przeszkadzających, uniemożliwiających otwarcie się na drugiego człowieka, prawdziwą miłość i na siebie samego.

Dojrzała osobowość daje szansę by żyć własnym życiem

 Jedynie zdrowy, dojrzały człowiek może tworzyć zdrowe, dojrzałe relacje z innymi. Ktoś taki nie musi się za nikim chować, ani nad nikim dominować. Nie wchodzi w rolę ofiary wiecznie krzywdzonej przez los, ani „sprawcy”, który potrzebuje udowadniać sobie, że wiele może. Dojrzały człowiek ma odwagę wyrażać siebie i swoje poglądy, zadbać o swoje potrzeby, realizować marzenia. Dojrzała osobowość przyciąga do siebie tę dojrzałą, zaś niedojrzała tę niedojrzałą.

Dla osób nie będących jeszcze , w stałych związkach to wyjątkowa szansa na podjęcie własnej pracy rozwojowej. To inwestycja w przyszłość i większe prawdopodobieństwo, że spotkasz właściwą osobę, tę na którą naprawdę czekasz i z którą chcesz żyć. Na pewno nie idealną, bo takich nie ma, ale tę najbardziej właściwą.

Klucz jest w Tobie

Wszystko zaczyna się od Ciebie. Tylko Ty masz dostęp do swoich zasobów takich jak: siła, odwaga, wizja swojego życia, marzenia, pragnienia itd. Ty jesteś kluczem do dobrego życia w zgodzie z sobą i z innymi.

W tej zmianie warto mieć towarzysza, kogoś, kto będzie z Tobą, będzie Ciebie wspierał, pomagał zrozumieć, był lustrem, w którym możesz zobaczyć siebie naprawdę i zdecydować co i jak dalej z tym robić. To właśnie profesjonalnie przygotowany do pracy coach lub terapeuta spełni taką rolę.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *